Ogólnopolski Program Szczepień przeciw COVID-19 w PZZLA w Żmigrodzie

PZZLA w Żmigrodzie informuje o przystąpieniu do Ogólnopolskiego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Powszechne szczepienia zaczynamy od seniorów. Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności.

  • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Jak się zarejestrować?

Na jeden z trzech sposobów:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Link do filmu z instrukcją postepowania:

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Link do filmu z instrukcją postępowania:

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Zadzwoń do przychodni

+48 71 385 3514 wew. 14 i 16 +48 668 861 310

W przypadku problemów z dodzwonieniem się bezpośrednio do przychodni prosimy pacjentów o kontakt z infolinią NFZ pod numer

989

Konsultanci pomogą Ci zarejestrować się bezpośrednio w przychodni lub znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie

Jeżeli chcesz zaszczepić się w innym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

W Publicznym Zespole Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Żmigrodzie szczepienia będą odbywać się we wtorki w godzinach od 8.00 do 19.00.

Wejście do punktu szczepień przeciw COVID-19 znajduje się od podwórza oznaczone napisem:

WEJŚCIE B

Drogi pacjencie prosimy o zapoznanie się z kwestionariuszem szczepienia przed szczepieniem w celu usprawnienia procesu szczepienia. Link do pliku: KWESTIONARIUSZ.